در مشهد سکس می‌کنند!

شش هزار خانه! نه پنج هزار و نه‌صد و نودونه تا! و دوباره دقت بفرمایید؛ فقط عراقی! نه مثلاً توریست‌ها و نه حتی اعراب به‌طورکلی بلکه «عراقی» ها …
به گزارش سیرجان رویداد؛ یاسر عرب مستندساز جوان کشورمان که سابقه ساخت چندین مستند درباره مسائل جنسی و آموزش‌های جنسی برای نوجوانان را دارد، در یادداشت پیش رو به خبر ناگواری که این روزها در رسانه‌های مختلف منعکس‌شده است، واکنش نشان داده و نوشته: از عام مردم انتظار داریم به هم‌زمانی بسیار اتفاقیِ اخبار مواضع سیاسی حیدر العبادی در خصوص تحریم آمریکا و قصه‌ی دلار و موج عراقی ستیزی ناموس پرستانه‌ی ناگهانیِ دقت بفرمایند!

 متن این یادداشت که در رسانه اجتماعی نگارنده نیز منتشرشده، به شرح زیر است:

همین ابراهیم که عزیز است و در مجموعه‌ی تولیدی اخیر (خرد جنسی) تصویربرداری این تولید را بر عهده داشت و سرش را بزنی باز پایش از کربلا و بغداد و نجف کشیده نمی‌شود، برایم تعریف می‌کرد که چند بار توی نقاط مختلف عراق جروبحثی بین تیم تولید فیلمشان با مردان عراقی شکل‌گرفته! بر سر چه؟ اینکه طرف عراقی با کنایه و کینه عنوان کرده: «کم نشنیده‌ایم که مردان ایرانی دنبال زنان عراقی هستند! خجالت هم خوب چیزی است. این بی‌ناموسی‌ها جایش توی عراق نیست!»

حکایتِ این‌طرف آبیِ همین شیطنت رسانه‌ای که این روزها فوران کرد. بنا بر خاطرات ابراهیم، انگار که همان فضا را مهندسی معکوس کرده باشی.

یادت هست؟ در موج اول چند سال پیش ادعا شد که مردان عرب دارند در مشهد با زنان ایرانی رابطه جنسی برقرار می‌کنند! یک عکس پخش شد. پشت کله‌ی تعدادی مرد که معلوم نبود کت کدامشان تن آن دیگری است؟ به‌صف ایستاده در یک آپارتمان، جلوی در یک اتاق! البته با کپشن: «خوشا به غیرتت ایرانی! صیغه زنان ایرانی توسط عرب‌ها!»

برای ملت جنجال پرور همین کافی بود تا نچ نچی سر بدهد و دست روی پا بکوبد و افسوس بخورد و به پدرجد هر چه عرب است دشنام بدهد. بعد حس ناموس‌پرستی و غیرتش گل کند و در پی فرصت انتقامی سخت برآید.

این روزها اعلام شد که شش هزار خانه در مشهد در حال ارائه سرویس‌های جنسی به مسافران عراقی هستند! دقت بفرمایید؛ شش هزار خانه! نه پنج هزار و نه‌صد و نودونه تا! و دوباره دقت بفرمایید؛ فقط عراقی! نه مثلاً توریست‌ها و نه حتی اعراب به‌طورکلی بلکه «عراقی» ها …

این آمار در شرایطی دست‌به‌دست می‌شود که در حوزه تن‌فروشی اساساً هیچ تحقیق رسمی و قابل اتکایی تاکنون در ایران انجام نگرفته است! و تا اوضاع‌واحوال بی متولی زیست جنسی در ایران همین باشد که هست هیچ آمایش جدی و شوخی هم نخواهیم داشت.

اما باز اعتماد به سقف را ببین که ظرف دو روز از گذشت ارائه این آمار حضرات «تیتر» می‌زنند که «خبر ‏تأیید ادعای استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایران» بعد خبرگزاری و پایگاه‌های خبری یکی بعد دیگری گوی سبقت را در خبرپراکنی از هم می‌ربایند.

 

در مشهد سکس می‌کنند!حالا به ادامه خبر توجه بفرمایید:

[(ایسنا) به نقل از شهروند: در منطقه آزاد اروند می‌توان رد خانه‌هایی را گرفت که برای استفاده جنسی از زنان به راه می‌افتد!]

جان؟ منطقه آزاد اروند؟ می‌توان رد گرفت؟

و باز در ادامه:

[رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی: در مورد ازدواج موقت عراقی‌ها با زنان ایرانی باید بیشتر مراقب باشیم.]

باید مراقب باشیم؟ شیب؟ بام؟

خوب این محتوا چه ربطی داشت به لید خبر؟

بی‌خیال … مهم همان چیزی است که ما دوست داریم باور کنیم! حالا اینکه تمام هتل‌ها و مسافرخانه‌ها از پذیرش زن ایرانی با مرد غیر ایرانی منع شده‌اند که اساساً مسئله ما نیست! و اینکه کلاً روی‌هم‌رفته اماکن بی مجوز در مشهد حدود پنج‌تا شش هزار برآورد شده است که اهمیتی ندارد! اینکه جمعیت مشهد شش میلیون و چهارصد هزار نفر است اما تعداد مسافران آن سالیانه حدود بیست‌وپنج میلیون نفر می‌رسد، نکته‌ای دارد؟ اینکه سهم گردشگران خارجی از این رقم (باوجود 400 میلیون شیعه در جهان) تنها دو میلیون نفر در سال است مهم است؟

اینکه هر شهری با چنین پتانسیل تاریخی و فرهنگی و مذهبی مقصد گردشگر (زیارتی، سیاحتی، سلامتی) شد باورپذیر است که توسط افراد سودجو درصدی هم گردشگری سکس در کنارش وجود داشته باشد، غیرطبیعی است؟

حالا اگر تقاضا کنم تناسب بازار سکس ادعایی را با حجم گردشگر داخلی و خارجی قیاس بفرمایید خیلی درخواست زشتی است؟

حالا که سهم گردشگران خارجی کمتر از ده درصد شد گمان می‌کنید در این میان سهم گردشگر عراقی از آن دو میلیون چقدر باشد؟ و باز فکر می‌کنید تعداد مردان مجرد منهای مسافرانِ دختر و زن و پیرمرد و کودک چه میزان باشد؟ آیا به این فکر کرده‌ایم که با توجه به حجم گسترده‌ی شیعیان در عراق و تفاوت وضعیت ارزش پول ملی در تناسب با دلار، بسیار طبیعی است که شاهد استقبال مردم عراق از سفر به مشهد باشیم؟

یا به‌جای تأمل، آتش احساسات عراق ‌ستیزانه را تیز می‌کنیم و کلیشه‌های عوام‌پسند جنسی دربارۀ عرب و عجم را تکرار؟

هیچ‌کدام این‌ها مهم نیست! مهم تخریب همزیستی طبیعی بین مردم ایران و عراق است. مهم این است که اگر حاکمان ما عرضه‌ی تشکیل زیست عرفی و هنجارمند و روامدارانه با اهل تسنن را نداشتند، ما محکومان هم به تأسی از ایشان با همین دست‌فرمان به جان برادران شیعه‌ی خودمان بیفتیم.

از خواص حریرباف که توقعی نیست! آن‌ها حواسشان به منافعشان است اما از عام مردم انتظار داریم به هم‌زمانی بسیار اتفاقیِ اخبار مواضع سیاسی حیدر العبادی در خصوص تحریم آمریکا و قصه‌ی دلار و موج عراقی ستیزی ناموس پرستانه‌ی ناگهانیِ دقت بفرمایند!

یک دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *