مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی سیرجان: شهروندان از توقف خودرو مجاور درختان خودداری کنند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان نسبت به احتمال وقوع حوادث سقوط و شکستن درختان بر اثر شرایط جوی نامساعد هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، آتش پاد سوم مهدی فیروزآبادی ضمن تاکید بر رعایت اصول و ایمنی حین رانندگی و در منزل خواستار عدم توقف و پارک طولانی مدت خودرو در مجاورت درختان شد.

وی با اشاره به شروع فصل سرما و احتمال بارش باران و وزش شدید بادهای موسمی که طی سال اخیر شاهد بودیم گفت: متاسفانه سال گذشته در پی وزش باد و باران شدید منجر به سقوط درختان در برخی معابر سطح شهر بر روی خودروها و ایجاد خسارات فراوان به شهروندان شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان یادآور شد: با توجه به اینکه احتمال وزش بادهای موسمی را داریم، شهروندان نسبت‌ به ایمنی سیستم‌های خروجی دودکش در بخاری منازل اهتمام جدی داشته باشند و حتما دقت کنند که شعله بخاری آنها به رنگ آبی بسوزد و دودکش بخاری دارای کلاهک به شکل H باشد و اگر سوالی در این خصوص دارند می‌توانند با شماره 125 تماس بگیرند.

آتش پاد سوم فیروزآبادی همچنین با اشاره به حادثه ناگوار جان باختن سه عضو یک خانواده چهار نفره (پدر و دو فرزند پسر) در هفته اخیر بر اثر گازگرفتگی، تصریح کرد: شهروندان غالبا در منازل راه‌های خروجی هوا را با درزگیر می‌بندند و با توجه به اینکه بخاری‌های خود را تا انتها زیاد می‌کنند، این احتمال وجود دارد که اکسیژن در خانه جریان پیدا نکند و منجر به پخش مونواکسیدکربن و بروز خطرات اینچنینی شود که از شهروندان درخواست می‌کنیم، راه‌های خروجی هوا را باز نگه دارند تا اکسیژن در خانه جریان پیدا کند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *