سرمايه‌گذاري ده‌ها هزارميليارد توماني گهرزمین و معادن دیگر در سه استان محروم كشور

جلسه هم انديشي مديران شركت هاي صنعتي- معدني گروه سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات شامل گهرزمین، گل گهر، چادرملو و تجلي در محل سالن همايش هاي «ومعادن» برگزار شد و در مورد سرمايه گذاري گسترده اين مجموعه بزرگ صنعتي و معدني در استانهاي سيستان و بلوچستان، كرمان و هرمزگان بحث و تبادل نظر گرديد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین، در اين نشست، مديرعامل شركت سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات عنوان كرد: وجود ظرفيت هاي معدني بالا در مناطق مختلف كشور از يكسو و نياز موجود در زمينه تأمين مواد اوليه و ارتقاي توليد و درآمدهاي ارزي ناشي از صادرات غيرنفتي از سوي ديگر و به ويژه لزوم توجه بيشتر به استان هاي كمتر توسعه يافته ما را برآن داشت تا الگو و مدل عملياتي ويژه اي را در حيطه امكانات و قابليت هاي خود طراحي و اجرا كنيم كه مي تواند در ساير صنايع و بنگاههاي توليدي مورد استفاده قرار گيرد.
مدير عامل «ومعادن» در ادامه اين نشست گفت:
سه استان هرمزگان،سیستان و بلوچستان و کرمان ده درصد از جمعيت كشور را در خود جاي داده و نرخ بيكاري در اين سه استان از ميانگين نرخ بيكاري كل كشور بيشتر است.
دكتر نادري با اشاره به ظرفيت هاي بالاي معدني اين سه استان تاكيد كرد: استفاده درست از ظرفيت هاي معدني موجود در اين استانها مي تواند ضمن بازدهي قابل قبول براي شركتها، موجب توليد اشتغال پايدار در سطح وسيع و انتفاع مردم منطقه از طريق اعطاي اولويت واگذاري بخش عمده اي از سهام به آنان گردد.

وی افزود: به عنوان بزرگترين هلدينگ تخصصي سرمايه گذاري در حوزه معادن و فلزات فعال در بورس برنامه منسجمي براي سرمايه گذاري كلان در اين مناطق داريم كه با حضور بزرگترين شركتهاي معدني و صنعتي همچون گهرزمین و استفاده از توان تخصصي اولين شركت سهامي عام پروژه يعني تجلي توسعه معادن و فلزات ان شاءالله به فضل الهي و حمايت و همراهي مسئولين امر آن را اجرايي خواهيم نمود.
اين برنامه شامل تاسيس و تكميل زنجيره توليد صنايع معدني و فلزي به ويژه پلي متالها در استانهاي فوق الذكر، ثروت آفريني براي مردم منطقه، توسعه اشتغال و اجراي طرح هاي زيربنايي همچون انتقال آب و تأمين برق مورد نياز آنان خواهد بود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه