مدیر کارخانه احیا شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر مطرح کرد؛طی دوسال آینده ظرفیت تولید آهن اسفنجی به ۶میلیون تن می رسد

مدیر کارخانه احیا شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر معتقد است به دلیل محدودیت‌های بوجود آمده در تابستان و توقف فعالیت، یکی از واحدهای شرکت ٢٢٠ هزار تن تولید آهن اسفنجی خود را از دست داد که جبران این مقدار آهن اسفنجی با توجه‌ به شرایط فرایندی واحدهای احیا، غیرقابل‌ جبران است.همچنین طبق شنیده ها امسال نیز با مشکل قطع گاز مواجه خواهیم بود که اگر این محدودیت‌ها مجدد اعمال شود، سبب توقف خط یا کاهش تولید می‌شود و جبران این خسارت‌ها بسیار سخت است.
حمزه ایزدی، مدیر کارخانه احیا شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در گفت وگوی اختصاصی با اقتصادآنلاین به تولید این کارخانه اشاره کرد و گفت: کارخانه آهن و فولاد گل‌گهر از ابتدای سال تاکنون ٢ میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرده که نسبت به برنامه سالیانه که ٣ میلیون و ١٠٠هزار تن اسفنجی است، عقب مانده است که این عقب‌ماندگی از برنامه به خاطر محدودیت مصرف برق که در تابستان اخیر وجود داشت، است.
ایزدی در ادامه افزود: در حال حاضر دو مگامدول گوهر و کوثر در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در حال فعالیت هستند که گوهر با ظرفیت یک میلیون و ٧٠٠هزار تن آهن اسفنجی در سال و کوثر با ظرفیت یک میلیون و ٨۵٠ هزار تن آهن اسفنجی در سال در حال فعالیت هستند. طرح توسعه یک مگامدول دیگر به نام واحد طوبا نیز در دست اقدام است که تا امروز، پیشرفت 35درصدی دارد و طبق برنامه تا پایان سال ١۴٠١به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر کارخانه احیای شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر اظهار داشت: واحد فولادسازی این شرکت نیز با ظرفیت ٣میلیون تن تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. به عبارت دیگر تا دو سال آینده، ظرفیت آهن اسفنجی شرکت آهن و فولاد گل‌گهر با راه‌اندازی واحد طوبا به ۶میلیون تن آهن اسفنجی در سال خواهد رسید که شرکت را به سومین تولیدکننده آهن اسفنجی در کشور تبدیل خواهد کرد.
به گفته ایزدی؛ با توجه‌ به اینکه شرکت در منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر واقع شده است، به لحاظ تامین مواد اولیه هیچ مشکل و چالشی نداریم و یکی از مزایای شرکت این است که مواد اولیه مورد نیاز را از گل گهر با کمترین هزینه‌ حمل ونقل دریافت می‌کنیم و به لحاظ هزینه‌های لجستیکی، هزینه‌های ما نسبت به سایر شرکت‌ها به‌مراتب پایین‌تر است و ارزش افزوده بالاتری نیز داریم.
ایزدی با تاکید بر اینکه ما هرساله با مشکل کمبود آب مواجه بودیم، تصریح کرد: این مشکل با رسیدن آب خلیج فارس حل شده است

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه